HABERLER

EUROLAB CEO'su HAVA SARIAYDIN'ın AÇIKLAMALARI

Eurolab CEO’su Sn. Hava Sarıaydın laboratuvar hizmetleri konusunda açıklamalarda bulunmuş ve yaşamın her alanına laboratuvar hizmetleri gereksiniminin kaçınılmaz olarak insanların karşısına çıktığından bahsetmiştir. Tüketilen gıdaların kontrolünden, çevre güvenliğine, sağlık hizmetlerinden tekstil ürünlerine kadar burada sayılamayacak kadar çok alanda üretim ve hizmet süreçlerine test, analiz, ölçüm ve kalibrasyon işlemlerine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Sn. Hava Sarıaydın, fabrikaların veya üretim tesislerinin ihtiyaçları doğrutunda kendi bünyelerinde laboratuvar üniteleri kurduklarını ancak bunun çoğu zaman yeterli olamadığını vurgulamıştır. Bu yüzden profesyonel olarak bu işi meslek edinen, yetenekli ve eğitimli çalışanlara sahip, teknolojik altyapısı güçlü olan ve hızlı, kaliteli, kesin ve güvenilir sonuçlar veren laboratuvarlara ihtiyaç olduğunu söylemiştir.

Bugün birçok test ve muayene kuruluşu gibi Eurolab da her sektörden müşterilerine bağımsız ve tarafsız bir anlayış ile test, analiz ve ölçüm hizmetleri vermektedir. İhtiyaç durumuna göre işletmelerin, süreçlerin çeşitli aşamalarında kaliteye yönelik test ve muayene ihtiyaçları yanı sıra, çoğu zaman yasal düzenlemelerin getirdiği sınırlamalara uymak açısından işletmeler zorunlu olarak da bu hizmetleri talep etmektedir. Özellikle yabancı ülkelerle yapılan ticarette resmi veya özel kuruluşların laboratuvar analizlerine ihtiyacı olmaktadır.

Eurolab CEO’su Sn. Hava Sarıaydın’ın açıklamalarına göre, Euorab, müşterilerine test ve kalibrasyon hizmetleri sunan ve uygunluk değerlendirme çalışmaları yapan bir kuruluştur. İşletmelerin ürün ve hizmetlerinin, standartlar ve yasal düzenlemeler ile belirlenen kriterlere, koşullara ve yöntemlere ya da alıcıların taleplerine uygunluğu test ve kalibrasyon laboratuvarlarında yapılan test ve analizler ile belgelenmektedir.

Özellikle Avrupa Birliği katılım sürecinde, laboratuvar hizmetleri ülkemizde gittikçe önem kazanmaktadır. Ayrıca diğer ülkeler ile yapılan ithalat ve ihracat işlemlerinde de durum aynıdır. Gelecekte laboratuvar hizmetleri daha da kapsamlı bir hal alacaktır.

WhatsApp